tanie taxi Łódź

Podróż samolotem jest coraz bardziej popularne, jednak bywa, że mamy kłopot z przedostaniem się na samo lotnisko. Wtedy warto posiadać telefon na i nie przejmować się jak dotrzemy na odprawę.

Wiele hałasu o nic, czyli Uber

tanie taxi ŁódźOstatnio całkiem głośno było o aplikacji Uber.

Nagłówki krzyczały już z daleka - że rewolucja, że postrach korporacji taksówkarskich, że wreszcie słynny na całym świecie Uber wchodzi nad Wisłę (w sumie to dosłownie, bo usługa póki co dostępna jest tylko w Warszawie).

O co tyle krzyku? Aplikacja działa całkiem prosto - w teorii każdy kierowca może oferować przejazdy, co poprawia konkurencyjność na rynku i daje możliwość dorobienia.

Niektórzy bardzo sobie Uber chwalą, niektórzy bardzo na niego narzekają.
Klienci dostają niższe ceny, ale za to za kółkiem nie siedzi profesjonalny taksówkarz, samochód też nie musi być w perfekcyjnym stanie technicznym.

Krotko mówiąc - jest to pewne ryzyko, ponieważ Uber żadnej odpowiedzialności na siebie nie bierze.

Co, by jednak nie mówić, wzrost konkurencyjności jest zawsze zjawiskiem pozytywnym dla klientów, nie ma więc co narzekać.

Można też sobie bez problemu dorobić, ponieważ to od ciebie zależy w jakich godzinach chcesz oferować przejazd i w każdej chwili możesz po prostu zrezygnować.

Czy Uber sprawdzi się w naszym kraju? Z czasem się okaże.

Taksówka zbiorowa

Taksówkami zbiorowymi są zazwyczaj prywatne samochody osobowe lub minibusy.

Ten środek transportu różni się od zwykłych taksówek faktem zabierania wielu pasażerów, z góry ustalonym celem podróży (każdy kierowca zwykle wozi pasażerów tylko na jednej trasie) oraz zapewnianiem komunikacji na trasach międzymiastowych, a czasem także międzynarodowych.

Od autobusów w transporcie publicznym taksówki zbiorowe różnią się natomiast brakiem ustalonego rozkładu jazdy - taksówki zbiorowe odjeżdżają, kiedy znajdzie się komplet pasażerów (czasem czeka się nawet cały dzień, jednak na często uczęszczanych trasach jest to wydajne rozwiązanie).Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Taksówka_zbiorowa

Statystyki transportu kolejowego

Według danych statystycznych ilość przetransportowanych osób transportem kolejowym w latach 1995-2013 jest coraz mniejsza. I nie zapowiada się, aby to się zmieniło- biorąc pod uwagę negatywne zdanie Polaków o PKP i pochodnych spółkach transportu kolejowego. W tych latach odnotowano spadek pasażerów z ponad 26 tys. na 16 tys. Skąd tak dramatyczny spadek? Można się domyślać, że chodzi o coraz niższą jakość oferowanych przez PKP usług.

Spóźniające się pociągi i rozlatujące się przedziały na pewno nie działają korzystnie na wizerunek Polskiej kolei.

Dlatego potencjalni pasażerowie wybierają inne środki transportu nawet na długich trasach: autobusy, taksówki lub nawet autostop.

.
Dodane: 30-12-2015 11:50

Tagi: Uncategorized łódź transport taxi motoryzacja taksówka

Widok do druku:

tanie taxi Łódź

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: