dom starców śląsk

Rodzina nie zawsze jest w stanie się schorowaną babcią, dlatego należy pomyśleć o miejscach typu .
Rehabilitacja oraz dobre nastawienie personelu w sporej części z nich jest dobra.

Definicja pielęgnacji

dom starców śląsk
Pielęgnacja ? w medycynie stosowanie zasad medycznych i humanitarnych przez odpowiednio przeszkolone osoby w celu utrzymania zdrowia i sprawności chorego, pomocy choremu w powrocie do zdrowia oraz zmniejszenia dolegliwości bólowych i strachu u chorego. Określenie to stosowane jest również w odniesieniu do roślin (pielęgnacja drzew, krzewów, warzyw lub kwiatów) i oznacza wówczas regularne zabiegi mające na celu zapewnienie pożądanego ich wzrostu i rozwoju. Również zwierzęta, szczególnie hodowlane, nad którymi człowiek roztacza swą opiekę wymagają odpowiedniej pielęgnacji, zwłaszcza podczas chorób.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pielęgnacja

Nie się czego bać

Czasami mamy obawy w stosunku do umieszczania najbliższych nam osób w ośrodkach opieki i nie inaczej jest w przypadku domów starców.
Filmy fabularne oraz doniesienia mediów tych Polskich i zagranicznych nie zostawiają na takich przybytkach suchej nitki.

Należy pamiętać że są to odosobnione przypadki i zdarzają się bardzo rzadko. Niemniej jednak wybór domu opieki i jego lokalizacja mogą mieć duży wpływ na komfort psychiczny naszego seniora.

Dlatego nie wysyłajmy naszego krewnego gdzieś na druki koniec Polski, ponieważ może czuć się przez nas porzucony.

Rodzinna opieka nad seniorem

Samodzielna opieka nad starszym tatą czy mamą bywa uciążliwa.

Lista rzeczy w których trzeba pomóc swojemu rodzicowi rośnie z każdym rokiem, a dzisiejszy tryb życia często uniemożliwia nam na odpowiedni stopień opieki. Dochodzi jeszcze kwestia zabiegów rehabilitacyjnych, których nie wykonamy o własnych siłach, b możemy zaszkodzić, a nie pomóc.

Często również sami mamy dość zabiegów pielęgnacyjnych, co może niekorzystnie odbić się na relacjach, a nawet doprowadzić do dłuższych sprzeczek, które nie są dla nikogo miłe..

Widok do druku:

dom starców śląsk

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: